Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    W dniu 7 marca 2019 roku w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki wraz z Wicewojewodą Dolnośląskim Kamilem Krzysztofem Zielińskim wręczył Burmistrzowi Gminy i Miasta w Węglińcu Mariuszowi Wieczorkowi promesę na kwotę 124 292 złotych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu „Senior+”.

    W województwie dolnośląskim powstanie 28 nowych Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Blisko 4,47 mln zł otrzymają samorządy z woj. dolnośląskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 730 nowych miejsc w Dziennych Domach i Klubach oraz dofinansować kolejne 868 miejsc w placówkach już istniejących.

    W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie dolnośląskim powstanie 28 placówek dla osób starszych, z tego 7 Domów i 21 Klubów Senior+, w tym w gminie Węgliniec Klub Seniora w Jagodzinie.

     W sumie przybędzie w regionie 730 nowych miejsc dla seniorów.

    W 2015 roku, po pierwszym roku działania programu Senior+, w woj. dolnośląskim funkcjonowało jedynie 6 placówek dla seniorów zapewniających 237 miejsc. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu samorządów do końca tego roku seniorzy w regionie będą mieli do dyspozycji w sumie 61 Dzienne Domy i Klubów z 1710 miejscami.

   Do dofinansowania w tegorocznej edycji programu rekomendowano w całym kraju 664 oferty, 243 oferty dotyczą uruchomienia nowych domów i klubów dla seniorów, w których znaleźć ma się 5,6 tys. miejsc. Samorządy w tym przypadku wnioskowały o dofinansowanie rzędu blisko 38,1 mln złotych.

1

11

5

8

10

7