Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    Pierwsze dni wskazujące ze wiosna tuz tuż i pojawia się już problem „psie kupy” na chodnikach, skwerach i parkach. Pomimo wielu akcji zachęcających właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach, „śmierdzący problem” nie znika z naszych miejscowości.

     Kupa może być niebezpieczna

    Sprzątanie po psie powinno być codziennym nawykiem właścicieli, bez względu na to czy jest to prawny obowiązek czy nie. Sprzątając po swoim psie, dbamy nie tylko o estetyczny wygląd chodników, ale także o zdrowie innych zwierząt i ludzi. Psie odchody mogą zawierać larwy pasożytów, np. glisty, które mogą przedostać się do organizmu zwierzęcia lub człowieka i wywołać groźną chorobę pasożytniczą. Larwy mogą przedostać się do organizmu poprzez kontakt zdrowego psa lub dziecka z odchodami psa-nosiciela. Dzieci narażone są najbardziej na choroby pasożytnicze, ponieważ często bawią się w piaskownicach, parkach, placach zabaw i mają nawyk wkładania brudnych rąk do buzi i oczu. Larwy można także łatwo przenieść do domu na podeszwach butów i zostawić na dywanie, na którym bawią się dzieci.

    Nieposprzątanie po pupilu niesie więc o wiele poważniejsze skutki niż mogłoby się wydawać, dlatego warto odwiedzić Urząd Gminy i Miasta Węglińcu pobrać torebki foliowe podczas spaceru sprzątnąć z chodnika pamiątkę po swoim czworonogu.

plakat masz psa