Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    W niedzielę 06.01.2019r. w Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa Ruszów. Tradycyjnie spotkanie to zorganizowane zostało przez włodarza sołectwa Pana Mirosława Kozę, Radę Sołecką sołectwa Ruszów, Koło Ludzi Aktywnych PIRAT i przedstawicieli Szkoły Podstawowej      w Ruszowie.

    Tego dnia na corocznej wigilii Dom Kultury wypełniony był po brzegi przez zaproszonych gości i licznie przybyłych mieszkańców Ruszowa. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: Pan Mariusz Wieczorek Burmistrz wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej Węglińca m.in. Panem Jerzym Perońskim,  Stanisławem Papieżem i Grzegorzem Tyrakowskim. W wigilii sołeckiej udział wzięli również Dyrektor Szkoły Podstawowej z Ruszowa Pani Irena Droś i Ksiądz Proboszcz Piotr Mianowski.      

    Wszystkich uczestników spotkania opłatkowego ciepło przywitał Pan Mirosław Koza. Następnie część artystyczną zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej z Ruszowa pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Zielińskiego. Program artystyczny zawierał wiązankę przepięknych kolęd i pastorałek, które wszystkich zebranych wprowadziły w nastrój bardzo świąteczny i uroczysty.  

    Najważniejszą jednak częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem, które zainicjowane zostało wspólną modlitwą rozpoczętą i poprowadzoną przez Księdza Proboszcza Piotra Mianowskiego. Po modlitwie wszyscy zebrani goście i mieszkańcy Ruszowa w ciepłych, życzliwych słowach przekazywali sobie nawzajem życzenia spokoju oraz radości łamiąc się opłatkiem.

   Uczestnicy spotkania opłatkowego mieli również okazję degustować przygotowane potrawy wigilijne. Po smacznym posiłku przy dźwiękach akompaniamentu Pan Krzysztof Zieliński zachęcił do wspólnego śpiewania kolęd. Tradycyjnie wszyscy chętnie włączyli się do śpiewu.

   Tak radośnie ze śpiewem na ustach mieszkańcy Ruszowa zakończyli tegoroczne spotkanie opłatkowe.

1

1

1

1

1

1

1

1