Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

    Uroczysta gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu” odbyła się 19 grudnia 2018 r. w Pałacu Krasińskich w Warszawie. Konkurs został zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i z myślą o włączeniu społeczności lokalnych w obchody. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Boh. 37 P.P. 7 Dyw. II AWP w Ruszowie zajęła I miejsce w województwie dolnośląskim oraz nagrodę w wysokości 5 000 zł.

   Narodowe Centrum Kultury zaprosiło do Warszawy czteroosobowe delegacje z każdej ze szkół. W gali uczestniczyła nasza delegacja w składzie: Alicja Drozdek i Martyna Seniuk – uczennice klasy VII oraz opiekun szkolnego chóru Pan Krzysztof Zieliński i dyrektor szkoły Pani Irena Droś. Wyjazd w całości został sfinansowany przez Gminę Węgliniec, za co serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Wieczorkowi - Burmistrzowi Gminy i Miasta Węgliniec.

   Piękny - świeżo odrestaurowany Pałac Krasińskich w Warszawie, obecność znakomitych sław muzycznych (pracowników naukowych uniwersytetów muzycznych z całej Polski) oraz władz Narodowego Centrum Kultury, znakomita oprawa gali ( w tym efekty multimedialne), obecność kamer telewizyjnych- sprawiły, że dzień ten dla naszej delegacji i szkoły był wyjątkowy. Był to dla nas wielki zaszczyt. Oprócz nagrody pieniężnej otrzymaliśmy również dyplom i statuetkę. Nagrody wręczał dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wisniewski, a galę prowadziła znana aktorka Teatru Kamienica -Hanna Kochańska.

    W Konkursie wzięło udział 289 szkół podstawowych z całej Polski. Każda z nich wykonywała przez co najmniej połowę uczniów w każdej szkole trzy pieśni hymniczne (bez akompaniamentu) - w tym obowiązkowo Hymn Polski. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, przede wszystkim 121 uczniów naszej szkoły, Pana Krzysztofa Zielińskiego, nauczycieli i rodziców, udało nam się wśród tak licznych szkół pokazać klasę. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu do występu oraz za możliwość wyjazdu do Warszawy. Wygraną pieniężną przeznaczymy na zakup stojaków rowerowych do Szkolnej Wiaty Rowerowej.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Irena Droś

1

2

3

4