Rozmiar czcionki:
Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

      

koronawirus

banner poradni segregacji

baner1

   Dnia 19 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Matematyczno – Przyrodniczy Turniej Mikołajkowy, który przygotowały panie Marzena Lehmann i Małgorzata Zioła. W turnieju wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z klas IV a, IV b, V a, V b i VI.
   Wszyscy uczestnicy po wejściu do sali na prawie dwie godziny zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja, czyli elfy. Niektórzy mieli specjalne przebrania, inni otrzymali świąteczne czapki i opaski, a sala była pięknie przystrojona. Było bajkowo.

   W skład komisji weszły panie organizatorki oraz pani wicedyrektor Anetta Kowalska.

   Turniej składał się z 10 rund. W każdej rundzie musieliśmy rozwikłać jakąś zagadkę.  Liczyliśmy, ile godzin spóźniał się Mikołaj, obliczaliśmy wysokość i cenę choinki, odszukaliśmy w puzzlach ulubiony kolor Pani Mikołajowej, testowaliśmy karty z tabliczką mnożenia oraz rozpoznawaliśmy ryby, grzyby i drzewa. Sprawdziliśmy swoją wiedzę, a przy okazji świetnie się bawiliśmy. Przede wszystkim musieliśmy umiejętnie ze sobą współpracować. Zadania były różnorodne, a niektóre stanowiły duże wyzwanie.

   Turniej wygrały elfy pomarańczowe z kl. VI, drugie miejsce zajęły elfy niebieskie z kl. V a, a trzecie miejsce elfy czerwone z kl. IV b.

   Oprócz nagród dla wygranych, każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom oraz długopis z pomponem.

Dziękujemy paniom za zorganizowanie tak interesującego, świątecznego turnieju.

Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych świąt.

Drużyny elfów z klas IV - VI

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1