Węgliniec
Serce Borów Dolnośląskich

    Co roku dzień 6 grudnia jest wielkim świętem dla całej społeczności Miejskiego Przedszkola Publicznego w Węglińcu. Tego dnia obchodzi imieniny ich Patron- Święty Mikołaj, dlatego pod takim hasłem Miejskie Przedszkole Publiczne w Węglińcu organizuje uroczystości związane ze świętowaniem imienin i spotkanie ze Świętym.

   Do świętowania włącza się cała społeczność Przedszkola: dzieci, pracownicy placówki oraz ich rodzice. Wspólnie wykonane świąteczne dekoracje stanowią wówczas piękny wystrój sal Przedszkola i wprowadzają wszystkich, nawet gości w uroczysty nastrój. Dopełnieniem tego jest zawsze odświętny mikołajkowy strój dzieci i pracowników placówki. 

    Na te niecodzienne imieniny w dniu 6 grudnia do Miejskiego Przedszkola Publicznego w Węglińcu przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: Burmistrz Pan Mariusz Wieczorek z pracownikiem ds. oświaty Panią Beatą Bogacz, przedstawiciel Rady Miejskiej Węglińca Pan Dawid Szymczak, Ks. Dziekan Przemysław Słyszko, Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Węglińca Pani Sylwia Salas wraz z Panią Kamilą Basarab, pracownik Banku Spółdzielczego z Węglińca Pani Izabela Szymczak, Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych z Węglińca Pan Krzysztof Polewski oraz pracownicy Miejskiego Przedszkola Publicznego, rodzice i dzieci.

   Wszyscy goście i zebrani zostali przywitani przez Dyrektora Panią Agnieszkę Zawadzką. Następnie dzieci znakomicie zaprezentowały wszystkim piękny program artystyczny. Były śpiewy piosenek i tańce oraz oryginalny taniec ze światełkami, po których dzieci otrzymały liczne gromkie brawa publiczności.

    I jak tu nie skorzystać z zaproszenia, kiedy po przekroczeniu progu Przedszkola świętującego imieniny Patrona każdy z gości przenosi się niemalże w bajkowy, magiczny świat- czyż to nie sprawka Świętego Mikołaja ? Tego niestety nikt nie wie.

    Po części artystycznej przyszedł czas i na życzenia. Pan Mariusz Wieczorek nagrodził występ dzieci słodyczami. Wszyscy goście pozostawili prezenty dla Miejskiego Przedszkola Publicznego im. Świętego Mikołaja pod choinką. Dzieci z niecierpliwością i ogromną ciekawością czekały na dalszy rozwój wydarzeń, czyli na otwarcie pozostawionych prezentów.

1

1

1

1

1

1